Informace k focení - fotorichterova

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Info Události Workshopy

Buď vítán internetový poutníku ;-).
Tato stránka by mohla zodpovědět nějaké dotazy, které dostávám ohledně focení. Berte prosím jako informaci. Snažila jsem se sem vložit postřehy a zkušenosti z mé skoro  17-ti leté praxe fotografky.
Stálý ateliér mám v Praze. Venkovní fota fotím i v místě svého bydliště,tj.ve Zruči nad Sázavou a svatby jezdím dle dohody.

Rada "nad zlato" :-)
Než se objednáte na focení, prohlédněte si mou práci v sekci galerie. Pokud se Vám má práce líbí, jsem opravdu ráda. A proč to píši.....jednou za čas se mi stane, že na focení přijdou klienti s fotkami, že minule byli u toho a toho fotografa a chtějí přesně tuto fotku, popř.kamarádka byla tam a tam a chtějí nafotit stejně. Jako inspirace samozřejmě proč ne,ale žádat úplně stejnou kopii fotky není možné. Není to možné už jen proto, že nemám třeba stejné fotopozadí, třeba proto,že kamarádka na fotce má jiné tělesné proporce a nebo jednoduše i proto,že prostě to vidím jinak  atd.atd....Chcete-li stejné foto jako u minulého fotografa, navštivte opět stejný fotoateliér. Ušetříme si vzájemně budoucí případné zklamání z výsledku. Každý fotograf má jiné oko, svůj náhled na focení....proto to respektujme :-)...


Fota retušuji tak, abyste na fotce byli zase jen vy. Tzn. snažím se o minimální retuš - odstranění dočasných vad jako jsou pupínky, modřinka či škrábanec od domácího mazlíčka :-), potlačení kruhů pod očima atd. Pokud vaše dítko dojde na focení s tetovačkou, bude ji mít i na fotce. Pokud ji tam nechcete, odstraňte. Speciální požadavky jako odstranění vrásek, zeštíhlení, dobarvování odrostů vlasů či "žehlení oblečení" atd. je možné po dohodě v ámci možností,ale počítejte s navýšením ceny o 300 Kč/fotografie. Jedná se již o časově náročné grafické úpravy a přeci jen jsem fotograf, ne kadeřník,ne dentální hygienik či krejčí.

Tetovačky!!!! Pokud je na fotce nechcete mít, jednoduše před focením odstraňte. Někdy je záběr ok a je to otázka pár kliků a tetovačka není. Ale ne vždy se zadaří a pak je to práce na pěkně dlouhou dobu. Takže na focení BEZ TETOVAČEK ;-).

Poslední dvě zkušenosti, které se mi stávají opravdu jen vyjímečně a jsou pro mě nepochopitelné,ale zmíním je tu též....pokud se stane,že na focení nemůžete dorazit, ať z důvodu nemoci, nebo jednoduše ráno vstanete a zjistíte, že se vám nechce, nebo jste objevili jiného fotografa nebo já nevím co.....vemte prosím telefon a napište alespoň sms - NEDORAZÍM. Ocením to mnohem více, než když budu na vás čekat ;-). Slibuji, že i já to udělám, pokud se tak stane. DĚKUJI!


Fota
posílám přes úschovnu  v plné kvalitě. Můžete tisknout i v ostatních minilabech, jen je třeba myslet na to,že každý má jiný barevný výstup v tisku. Samozřejmě Vám mohu tisk zajistit též, ceny jsou již jako přidělávky...viz.ceník.
Nově archivuji fota 3 měsíce
(a to pouze ty, které si vyberte, tudíž ty,co máte poté zaslány přes úschovnu). Poté mažu.

UPOZORNĚNÍ - vzdáte-li se dobrovolně tištěných fotografií, nežádejte prosím snížení ceny.Děkuji.
Uvedené časy berte prosím orientačně. Někoho pozování baví a někdo potřebuje více času.

Graficky neupravená fota neposkytuji.


Tak snad jsem Vás neodradila...:-)

Newborn

Newborn foto se fotí cca do dvou maximálně třech týdnů po narození. Máte-li zájem o nafocení Vašeho potomka, kontaktujte mě z porodnice, pokusíme se najít volný termín.
Focení trvá cca
2 hodiny. Na focení je potřeba velká dávka trpělivosti a klidu. Prosím zvažte, zda na focení brát s sebou sourozence.
Do tašky – dostatek plen, látkové pleny, deku na zabalení, pití, malou svačinku, černé a bílé tričko, šaty.
Nafotíme více záběrů, náhledy fotek Vám zašlu mailem a vy si doma v klidu vyberete zadařené snímky do finální kolekce – viz.ceník.
Vybrané fotky projdou úpravami – retuše, ořezy apod. Fota bez graf.úprav (retuší) neposkytuji. Můžete si objednat i více fotek z jedné fotografie (pro babičky apod.). Cena těchto fotografií je brána jako přidělávka – viz. ceník.
Máte-li zájem o tisk více fotografií, než nabízí vybraná kolekce, je to možné též.Pokud Vám nevyhovuje ani jedna z kolekcí a máte svou představu o tisku fotek, kontaktujte mě s konkrétním požadavkem, "ušijeme cenu na míru" :-).
Doba dodání zpracovaných fotek – 3 - 4 týdny po Vašem výběru (ne od focení, nějakou dobu Vám zabere výběr a to je jen na Vás, v jakém časovém sledu pošlete výběr).
Graf.zpracované fotografie nově archivuji 3 měsíce. (tzn.ty co jste si vybrali do Vaší kolekce, ostatní fota mažu).

Záloha – 500 Kč.


Děti, portréty, těhotenské foto

Na focení je třeba se objednat (cca 2-3 týdny dopředu, v předvánočním čase se doba prodlužuje). Focení trvá cca hodinu až hodinu a půl, záleží na vybrané kolekci a počtu lidí. Čas focení volte tak, aby Vaše dítko bylo odpočaté a mělo tedy náladu spolupracovat. Samozřejmě chápu, že se musíme podřídit dětem my a ne oni nám.
Vezměte sebou bačkůrky, oblíbenou hračku, něco na pití, více variant oblečení – doporučuji jednobarevné bez nápisů a vzorů. Dobře vypadá světlý vršek, tmavé kalhoty (např. modré rifle, bílé, zelené,modré,červené tričko-košile), u žen doplněno třeba barevným šátkem.Pokud budeme fotit rodinnou fotografii, doporučuji sladit oblečení do 3-4 odstínů barev. Budeme-li fotit stylově, nějaké oblečení (věk 0-6 let) mám k dispozici. Pokud ale máte doma slušivé šatičky, klobouček, lacláčky, mikči s kapucí apod., přineste sebou. Miminka většinou fotíme nahé.
Nafotíme více záběrů, náhledy fotek Vám zašlu mailem a vy si doma v klidu vyberete zadařené snímky do finální kolekce – viz.ceník.
Maminkám doporučuji na focení se nalíčit. Mohu domluvit paní vizážistku (cena kolekce se navýší o
1500 Kč), která Vás na focení nalíčí. Ze zkušenosti doporučuji. Ateliérové svícení, zábleskové světla zvýrazní odlesky v pleti. Líčení zvýrazní Vaše oči a rty.
Vybrané fotky projdou úpravami – retuše, ořezy apod. Fota bez graf.úprav (retuší) neposkytuji. Můžete si objednat i více fotek z jedné fotografie (pro babičky apod.). Cena těchto fotografií je brána jako přidělávka – viz. ceník.
Máte-li zájem o tisk více fotografií, než nabízí vybraná kolekce, je to možné též.Pokud Vám nevyhovuje ani jedna z kolekcí a máte svou představu o tisku fotek, kontaktujte mě s konkrétním požadavkem, "ušijeme cenu na míru" :-).
Doba dodání zpracovaných fotek – 3 - 4 týdny po Vašem výběru (ne od focení, nějakou dobu Vám zabere výběr a to je jen na Vás, v jakém časovém sledu pošlete výběr). Graf.zpracované fotografie nově archivuji 3 měsíce. (tzn.ty co jste si vybrali do Vaší kolekce, ostatní fota mažu).

Záloha – 500 Kč.


Svatba

Svatební den je neopakovatelný zážitek. Vše do detailu doladěné... Se svými klienty se
snažím osobně setkat, je-li to v našich silách. Povíme si Vaše představy o focení, já Vám nabídnu mé možnosti. Vy zjistíte, že jsem též z masa a kostí, opadnou prvotní rozpaky. Pokud nám to čas nedovolí setkat se, vše doladíme telefonicky, mailem.
Můžeme se domluvit na focení jak příprav, samotného obřadu, tak svatební hostiny. Finálně dostanete fotoknihu, která vypoví příběh o vašem svatebním dnu.

Záloha - 2000 Kč.
Hledáte živou hudbu na Vaši svatbu? -
http://viriband.cz/

 
 
 
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva, nesmí být použity pro komerční účely či propagaci bez souhlasu autora. Fotografie jsou foceny pro soukromé účely.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky